loading

پرگولا _ ترمو وود

گلپیرا سبز

Welcome To golpirasabz 

مجری تخصصی انواع سازه های چوبی _ آلاچیق _ پرگولا

پرگولا

_
58

پرگولا

_
bty

پرگولا

_
bty

پرگولا

_
bty

مجری تخصصی بام سبز _ دیوار سبز

گلپیرا سبز

_

سازه ای غیر سقف می باشد و معمولا از الوار های چوبی به فواصل معین در طراحی سقف آن استفاده می شود گیاهان رونده سقف مشبک به منظور فراهم کردن محیطی و نیم سایه که اکثراً با الحاق شدن نیمکت هایی به آن فضایی ایده آل را برای نشستن در آن مهیا می گردد.

با قرار دادن چند پرگولا در کنار هم وکاشت گیاهان رونده در دو طرف آن می توانیم یک تونل سبز را داشته باشیم.

 • آلاچیق
 • پرگولا
 • سایه بان
 • کلبه
 • ترمو وود
 • چوب پلاست
 • اکسسوریهای سبز
 • فلاورباکس
 • تری باکس
 • استند کابلی
 • دیوار سبز
 • روف گاردن

ترمو وود

ترمووود هم چنین مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی ها ، حشرات ،قارچ ها،میکروارگانیسم ها دارد.

ترمو وود

ترموها ثبات ابعادی مناسبی دارند و در شرایط مختلف نسبت به دیگر مصالح ساختمانی مقاومت بیشتری از خود بروز می دهند.

ترمو وود

چوب های ترمو فرآیند ترمو بر روی چوب های خام درخت های مانند کاج وزبان گنجشک باعث می شود

ترمو وود

در گذر زمان از چوب های دیگر دچار اعوجاج شوند واین خاصیت چوب ترموها باعث دوام بسیار زیاد حصول می شود.

درباره چوب ترمو

_

چوب عاری از هرگونه رزین یا مواد شیمیایی می باشدو هیچ ماده شیمیایی در فرآیند تولید استفاده نشده است.

محصولات ترمووود هیچ گونه خطری برای محیط زیست یاسلامت نداشته و مواد خام اولیه از جنگلهای مدیریت شده برداشت می شوند این محصولات بدون هیچ گونه نگرانی زیست محیطی قابل بازیافت می باشند.

به دلیل خصوصیات جذب پایین رطوبت  ترمووود ماندگاریش را در انواع شرایط مختلف آب و هوایی حفظ می نماید و از چوب عادی و فرآوری نشده بسیار ماندگارتر می باشد.

خصوصیات پیچش وتاب برداشتن ترموود در مقایسه با چوب فرآوری نشده تا 90درصد کاهش پیدا کرده است.

فرآیند فرآوری حرارتی وجب می شود که رنگ  چوب در تمام سطح و عمق چب به صورت همگن در آمده وترمووود نسبت به چو معمولی بهتر وماندگار تر رنگ و پوشش را حفظ می نماید.

ترمووود نسبت به چوب عادی به میزان 25در صدعایق بهتر حرارتی و صدا می باشد این ترمووود نسوز نبوده و نسبت به چوب خام فرآوری نشده حدود 30%نسبت به آتش مقاومت بیشتری دارد.

ترمووود به دلیل خالی بودن از مواد غذایی و هم چنین میزان رطوبت پایین در مقابل حشرات وذی حفاظت شده است وهم چنین پوشیدگی یا قازچ در مورد ترمووود رخ نخواهد داد.

چوپ ترموها ثبات ابعادی مناسبی دارند و در شرایط مختلف نسبت به دیگر مصالح ساختمانی مقاومت بیشتری از خود بروز می دهند.

ترمووود هم چنین مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی ها ، حشرات ،قارچ ها،میکروارگانیسم ها دارد.

_

مراحل ساخت پرگولا

گلپیرا سبز

سازه  ای است که از آن برای ایجاد ورودی مجلل ، در محوطه سازی و فضای سبز روف گاردن ، مسیر های تردد ، فضای بازی و… استفاده می گردد. سازه پرگولا می تواند کاربرد زیادی در ایجاد یک منظره داشته باشد.

قبل از ساخت پرگولا یک سکوی بتنی کوچک و کم ارتفاع ساخته می شود و سپس صفحه های بیس پلیت قبل از عملیات بتن ریزی به سکومتصل می گردد.تا پایه های ستون پرگولا بر روی آن قرار گیرند که باید برای تقویت اتصالات از پروفیل نبشی استفاده کردکلیه پروفیل های سازه از طریق محاسبات تعیین می گرددکه باید قادر به تحل وزن خود باشند ودر انتها پوشش(کاور)کلیه سطوح به مصالحی از چوب و سنگ کار می شود که توسط پیچ گالوانیزه و کلیپ به سازه پرگولا نصب می شوند.

چوب ترمو می تواند قابلیت انطباق با انواع سبک های معماری سنتی و مدرن را دارا باشد چوب ترمو می تواند در انواع محیط ها و آب وهوا دوام بیاورد. عمر مفید بیشتر الوار های چوب غیر ترمو می تواند  5سال عمرکند اما سازندگان تر مو وود عمر 35ساله این محصول را مطرح کرده اند که در مقایسه با عمر چوب واقعا شگفت انگیز است

فرآیند ترمو بر روی چوب های خام درخت های مانند کاج وزبان گنجشک باعث می شود .الوار های ترمووود در گذر زمان بسیار کمتر از چوب های دیگر دچار اعوجاج شوند واین خاصیت چوب ترموها باعث دوام بسیار زیاد حصول می شود.

درباره چوب ترمو یا گرمادیده

_

ترمووود به روشی اطلاق می گردد که در آن الوار های چوب خام از انواع مختلف کاج ، راش در کوره های  مخصوص ترموتحت حرارت بسیار زیادی قرار می گیرد.

در روش ترمو از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود . فرآیند ترمو باعث مقاوم شدن الوار های چوب و خارج شدن ضمغ و رزین آنها می گردد. در نهایت ترمو وود که چوبی مقاوم تر در برابر حرارت ، رطوبت ، حشرات ، تابخوردگی ، پوسیدگی است را به بازار عرضه می کند. دامنه وسیع کاربرد چوب ترمو باعث می شود که این محصول به عنوان یکی از پرطرفدارترین مصالح ساختمانی در تمام دنیا مطرح باشد.

که استفاده از ترمو وود (چوب فرآیند شده)را در محیط های مانند استخر ، سونا، حمام، سرویس بهداشتی مقرر می کند..

سازه گابیون
نمونه ی روف گاردن یا بام سبز

ترمو وود _ چوب فضای باز

_

واژه ترمووود از دو کلمه ترمو به معنای گرما و  وود به معنای چوب  ساخته شده است.

پس ترمو وود رساننده مفهوم چوب گرما دیده است.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است