loading
آبنما مدرن

تعریفی از آب نما :

آبنما سازه ای است که در فضاهای درونی یا بیرونی ساختمان، پارک، مکان های تفریحی و … اجرا می شود و در آن برای آب نوعی حرکت در نظر گرفته می شود تا صدای ناشی از آب و حرکت زیبای آن حال و هوای خوبی را به فضا ببخشد. مصرف آب در آبنماها فقط در حد تبخیر شدن است و دارای یک سیکل بسته آب است. آبنماها نسبت به ابعاد فضا و محیط و سلیقه افراد با اشکال و مواد مختلف طراحی و نصب می شود.

فواره ها پر کاربرد ترین نوع آبنما هستند و دارای انواع مختلفی مانند جهنده، ریزشی و پرتابی می باشند که معمولا این فواره ها را به وسیله نورپردازی جذاب تر می کنند.

انواع آبنما :

آبنمای ثابت : این نوع آبنما از ابتدایی ترین نوع آبنما هستند که فقط یک حرکت ساده و یکنواخت را ایجاد میکند و توسط یک پمپ ثابت کنترل می شوند. اساس آبنماهای ثابت بر نوع نازل ها و فواره های مورد استفاده می باشد.

آبنمای متحرک : این نوع آبنما براساس ایجاد حرکت در افکت قابل مشاهده آب استوار است و به روش های الکتریکی و مکانیکی امکان پذیر می باشد.

آبنمای موزیکال : یکی از زیباترین آبنماهایی که امروزه مطرح است این نوع از آبنما می باشد. در آبنمای موزیکال آنچه که اهمیت دارد حرکات موزون آب با صوتی است که پخش می شود. در گذشته برای این نوع آبنماها هر موسیقی به صورت جداگانه برنامه نویسی می شد تا حرکات آب با موسیقی هماهنگ باشد اما در تکنولوژی جدید برنامه نویسی ها به صورت دقیق تری انجام می شود به این صورت که حرکات آب با هر موسیقی خود را تطبیق می دهد.

آبنمای دیواری : این نوع آبنما و نازل های مربوط به آن روی دیوار به کار برده می شود. آبنمای دیواری ممکن است به صورت آبنمای دیواری، پرده ای ساخته شود. در این صورت وقتی دیوار و حفره های خروجی آب را ایجاد کردیم، آب خروجی را به صورت پر فشار از حفره ها خارج کرده که با این روش پرده ای زیبا از آب نمایان می شود. این آبنماها می توانند قابلیت نورپردازی داشته باشند.آبنماهای دیواری برای فضاهایی مانند استخر، روف گاردن، لابی هتل و رستوران، ویلاها مناسب هستند.

گلپیراسبز ،طراح و مشاور و مجری تخصصی بام سبز ، دیوار سبز ، تراس سبز

طراحی محوطه و فضای سبز

اکسسوریهای سبز خاص

تجهیزات خاص فضای باز

عرضه کننده : متریال بام سبز و دیوار سبز

تولید باکس های مدولار ، بام سبز ، تراس سبز

طراحی و ساخت انواع سازه های چوبی ( آلاچیق ، پرگولا ، سایه بان ، کلبه ، فلاور باکس)

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است