loading
گیاه منایب محوطه

انتخاب گیاه مناسب برای محوطه :

از مهم ترین قسمت های محوطه سازی که تاثیر به سزایی در زیباشناختی آن خواهد شد نحوه ی اجرای فضای سبز است. این که از چه گل ها و گیاهانی استفاده کنیم در کیفیت نهایی کار تاثیر دارد. از بهترین گل ها و گیاهان برای کاشت در محوطه و فضای سبز که به کمترین نگهداری نیاز دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

زرشک زینتی که به صورت بوته رشد می کند و از گیاهان برگ ریز به شمار می رود و مقاومت خوبی در برابر گرما و خشکی دارد. نیاز به خاک با زهکشی خوب دارد. با این که همه ی زرشک ها در برابر خشکی تحمل بالایی از خود نشان می دهند اما آبیاری منظم تابستانه آن ها را پر جاذبه می کند و می توانند تا دمای منفی 15 درجه سانتی گراد را تحمل کنند. برای تغذیه مناسب انواع خاک های لومی،رسی، گچی با زهکشی خوب ایده آل است ولی معمولا خاک های گچی را بیشتر می پسندد.

درخت پر به علت داشتن شاخ و برگ ارغوانی رنگ و گل های بسیار زیبا، گیاه زینتی بسیار محبوبی به شمار می رود و زیبایی خاصی به محوطه می بخشد. از این درخت به عنوان پرچین نیز استفاده می شود. این گیاه درختچه ای با تاج کروی، خزان کننده به رنگ سبز کلمی است که سرعت رشد متوسطی دارد. درخت پر مناسب برای مناطق معتدل و معتدل سرد است. ارتفاع این گیاه بین 3 تا 5 متر و گستردگی این درخت بین 3 تا 5 متر است. شاخ و برگ این گیاه به صورت پراکنده و به رنگ ارغوانی خیره کننده است که در فصل پاییز به رنگ قرمز آتشین و نارنجی در می آید و جلوه بسیار زیبایی به گیاه می بخشد.

گل صد تومانی یا پائونیا که به دلیل گل های بسیار زیبایی که در فصل بهار می دهند معروف هستند. مقاومت خوبی در برابر سرما و عمر طولانی دارد. ضخامت خاک موردنیاز این گل باید چیزی در حدود 30 تا 50 سانتیمتر باشد. خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد تا آب در کنار ریشه های گوشتی و ضخیم آن ذخیره نشده و باعث پوسیدگی نشود. این گیاه در محل سایه و آفتاب هم به خوبی رشد می کند. از طرفی هم رشد سالیانه آن تقریبا زیاد است و از این رو باید به مواد غذایی موجود در خاک توجه شود.

درخت زالزالک که در واقع درختچه هایی هستند با ارتفاع حدود 4 تا 8 متر و از خانواده ی رزاسه و از جنس ولیک که اکثرا خار هایی کوتاه، برگ هایی کوچک و دندانه دار و میوه هایی گرد و با قطری حدود 1 تا 2 سانتیمتر به رنگ زرد یا سرخ و بعضا هم سیاه دارند. خار دار بودن و پر پشتی شاخ و برگ، آن ها را به گزینه مناسبی برای کشت در فضای سبز با مصارف زینتی تبدیل کرده است.

گل لیرپوپ که گیاهی همیشه سبز و ریزوم دار با برگ های خیلی باریک و نواری شکل است. گل های آن در تابستان ظاهر می شوند و گیاه مناسبی برای کاشت در ناحیه بین چمن و درختان با بوته زار های بلند است. نیاز به خاک با زهکشی خوب دارد. اگرچه مقداری خشکی را تحمل می کند، اما بهترین رشد را در آبیاری منظم دارد. در جاهایی که تابستان معتدل است باید این گیاه را در آفتاب یا سایه کشت کرد. اما در نواحی با تابستان گرم باید حداقل در سایه نسبی یا سایه آفتاب کشت شود.

گلپیراسبز ،طراح و مشاور و مجری تخصصی بام سبز ، دیوار سبز ، تراس سبز

طراحی محوطه و فضای سبز

اکسسوریهای سبز خاص

تجهیزات خاص فضای باز

عرضه کننده : متریال بام سبز و دیوار سبز

تولید باکس های مدولار ، بام سبز ، تراس سبز

طراحی و ساخت انواع سازه های چوبی ( آلاچیق ، پرگولا ، سایه بان ، کلبه ، فلاور باکس)

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است