10
اکتبر

دیوار سبز

اجزاء تشکیل دهنده دیوار سبزهیدروپونیک:

 

اجزای تشکیل دهنده دیوار سبز هیدروپونیک بدین شرح می باشد:

1 – چارچوب که روی دیوار نصب می گردد.

2 – صفحه از جنس پی وی سی یا پروپیلن در اندازه مورد نیاز

3 – پوسته نمدی

4 – لوله های سوراخ دار

5 – مخزن آب

6 – پمپ

7 – مواد مغذی برای تزریق داخل آب آبیاری

ابتدا چارچوب روی دیوار نصب می گردد. یک طرف ورقه ی پی وی سی یا پروپیلن با نمد پوشانده می شود، سازه ی حاصل با گیره ی فلزی بر روی دیوار ثابت می شود. فضای خالی بین دیوار زنده و دیوار اصلی باید در نظر گرفته شود. گیاهان مورد نظر و طراحی که باید روی نمد پیاده شود انتخاب می شود. شکافی در لایه های خارجی نمد ایجاد و گیاه داخل آن قرار داده می شود.

باید مراقب بود که ریشه گیاه آسیب نبیند، یک لایه ی سوراخ دار در بالاترین قسمت دیوار زنده بین دو لایه ی نمد قرار داده می شود. این لوله جهت آبیاری مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله ی دیگر در پائین ترین قسمت جهت جمع‌ آوری آب خارج شده استفاده می شود. آب جمع آوری شده دوباره به مخزن آب برگردانده می شود و برای آبیاری به کار می رود . از پمپ جهت رساندن آب به لوله ی آبیاری استفاده می شود که با نیروی برق کار می کند. اگر حسگرهای رطوبتی روی سازه استفاده شود، با کاهش رطوبت دیوار زنده، عمل آبیاری به طور اتوماتیک انجام می شود.

هزینه اولیه سازه دیوار سبز هیدروپونیک مریوط به تجهیزات به کار رفته اعم از ورقه های تشکیل دهنده ی دیوار، پمپ، لوله ها و گیاهان به کار رفته می شود. هزینه های بعدی شامل هزینه های مربوط به آب، مواد غذایی که در آب حل می شود کنترل آفات و بیماری های گیاهی و نگهداری تجهیزات پمپ و برق می باشد. هر چقدر ابعاد کار بزرگتر می شود، هزینه اولیه در واحد سطح کمتر می شود.

گیاهان زینتی نیاز به 16 ساعت استفاده از نور غیر مستقیم دارند که در داخل ساختمان علاوه از نور طبیعی ممکن است نیاز باشد که از نور مصنوعی نیز استفاده گردد.

در سیستم دیوار سبز هیدروپونیک به علت عدم استفاده از خاک میزان مصرف آب به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد و هم چنین آب و مواد مغذی به طور یکنواخت در کل دیوار پخش می شود.

اجرای دیوار سبز هیدروپونیک در رستوران ها، سالن های اجتماع، دفاتر کار، و نیز محوطه ی ساختمان ها علاوه بر اینکه منظره های چشم نواز در محیط پیرامون شما خلق می کند، گیاهان طبیعی به کار رفته تاثیر مطلوب بر هوای محیط دارد.

هم چنین حداقل فضا از محیط شما گرفته می شود و محیط بی روح تشکیل شده از مصالح ساختمانی، تبدیل به فضای با روح و با طراوت گل و گیاه می شود.