12
ژانویه

نکاتی از چمن مصنوعی

شستشوی چمن مصنوعی :

ابزاری که ما به وسیله ی آن، سطح چمن را شستشو می دهیم، حاوی عناصری نیست که برایمان ایجاد حساسیت کند. شستشوی چمن مصنوعی، با شوینده هایی که روزانه از آن استفاده می کنیم، امکان پذیر است. چه بسا اگر مواد شوینده ها هم حساسیت زا باشند، میزان آن قابل کنترل است و باعث بروز حساسیت در فرد نمی شود.

چمن مصنوعی که گرما بر آن تاثیر نگذارد، وجود ندارد:

برخی تولید کنندگان چمن مصنوعی در این زمینه، با ادعای خنک بودن سطح چمن با استفاده از الیاف و بافت خاصی، سعی در جلب نظر مشتری می کنند که این موضوع صحیح نمی باشد. به خصوص زندگی در آب و هوای گرم، اثر گرمایشی بر روی چمن را نیز بیشتر خواهد کرد.

راهکار برای غلبه بر گرمایش:

برخی از تولید کنندگان و شرکت ها، برای کم شدن اثرگذاری گرما بر روی چمن، از رنگ دانه هایی در الیاف و مواد این محصول استفاده می کنند که تا حدی مانع از جذب گرما توسط چمن مصنوعی شود. این روش مانند مکانیسم تبخیر گرما روی پوست انسان از طریق عرق کردن نیز رخ می دهد که منجر به خنک سازی چمن می شود. نکته قابل توجه در این روش این است که دما حدود 10 تا 15 درجه فارنهایت، کاهش می یابد.

با توجه به نکات گفته شده، ضروری است که هنگام خرید چمن مصنوعی به مشخصات فنی چمن مصنوعی و اقلیم مورد نظر، توجه شود.

 

گروه معماری گلپیرا : گلپیرا سبز مجری تخصصی بام سبز، دیوار سبز، محوطه سازی، خاک فرآوری شده و سازه های چوبی (آلاچیق، پرگولا، سایه بان، فلاورباکس، تری باکس)

عرضه کننده: متریال بام سبز، دیوار سبز، چمن های مصنوعی

اکسسوریهای سبز خاص

چوب های فضای باز

تجهیزات خاص فضای باز

خاک های مخصوص سبک

تولید باکس های مدولار بام سبز و تراس سبز

طراحی و ساخت انواع سازه های چوبی.