• تلفن تماس: 3264-338-0915 __ 6432-207-0911
  • Email us: golpirasabz@gmail.com
  • Working Hours: 09:00-17:00

خاک روف گاردن

خاک مناسب روف گاردن:

همان‌طور که پیش‌تر در مقاله‌ای به معرفی روف گاردن و مزایایی که اجرای این سازه در پشت‌بام آپارتمان‌ها و برج‌ها به همراه دارد پرداختیم، همه‌ می‌دانیم که یکی از مهم‌ترین اجزای روف گاردن که تأثیر بسزایی نیز بر کیفیت نهایی کار‌ می‌گذارد در واقع خاک یا بستری است که برای رشد گیاهانی که انتخاب کرده‌ایم مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. بیشتر زیبایی روف گاردن منوط به گیاهانی است که‌ می‌کاریم. گیاهان نیز برای اینکه بتوانند رشد مناسبی داشته باشند باید در خاک مناسبی کاشته شوند. در این مقاله قصد داریم که به بررسی خاک مناسب روف گاردن بپردازیم.

خاک مخصوص یا خاک معمولی:

شاید همه ما فکر کنیم که در اجرای روف گاردن اصلاً نیازی به استفاده از خاک‌های مخصوص و فرآوری شده نیست و می‌توان با استفاده از خاک‌های معمولی کار را پیش برد اما مطمئن باشید که استفاده از این خاک‌ها با یک سری مشکلات همراه خواهند بود. یکی از مهم‌ترین مشکلات مربوط به این خاک‌ها وزن سنگین آن‌ها به خصوص در هنگام آب دادن به گیاهان است. وزن بالای این خاک‌ها‌ می‌تواند به زیرسازی‌های صورت گرفته در روف گاردن آسیب وارد کند.

از طرفی هم از آنجایی که ضخامت بستر فراهم شده برای کاشت گیاهان در روف گاردن ضخامت چندانی ندارد و باید بتوان در همین مقدار ضخامت کم، تمامی مواد لازم برای رشد گیاه را فراهم کرد، استفاده از خاک‌های معمولی در ضخامت‌های بسیار کم مطمئنا چندان کارایی نخواهد داشت.

خاک‌های فرآوری شده مخصوص برای روف گاردن با در نظر گرفتن ویژگی‌های ساختاری روف گاردن از جمله ضخامت کم بستر کاشت گیاهان و همچنین محدودیت وزنی که در اجرای روف گاردن وجود دارد، بخش زیادی از نگرانی‌های مطرح شده در بالا را برطرف می‌کنند.

 

 ویژگی‌های خاک مناسب روف گاردن:

استفاده از خاک‌های مناسب به این جهت است که به رسیدگی بسیار کمتری نیاز پیدا خواهند کرد. به طور کلی خاک مناسب روف گاردن باید پیش‌نیازها و شرایط زیر را برآورده سازد:

خاک استفاده شده در روف گاردن باید سبک باشد تا از وارد آمدن فشار‌های اضافی به زیرساخت‌های روف گاردن جلوگیری شود.

خاک مناسب روف گاردن باید تخلخل بالا و متعاقباً توانایی بالایی در جذب و نگهداری آب داشته باشد. از آن جایی که قسمت عمده گیاهان کاشته شده در روف گاردن تحت تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

خاک مناسب روف گاردن باید دارای مواد غذایی کافی باشد تا هر چند سال یک‌بار مجبور به جایگزینی خاک نباشیم.

مورد آخر هم این است که خاک به کار رفته در روف گاردن باید از زهکشی خوبی برخوردار باشد تا موجب بیماری گیاهان نشود.

گلپیرا سبز : مجری تخصصی بام سبز ، دیوار سبز و سازه های چوبی

تولید کننده خاک سبک

عرضه کننده متریال بام سبز و دیوار سبز