loading

انواع بام سبز

بام سبز گسترده

_

کاربرد بام های سبز گسترده برای بام هایی است که ظرفیت تحمل بار پایینی داشته و یا سایت هایی که برای استفاده به عنوان باغ بام مناسب نیستند. بام سبز گسترده یا وسیع enten sive roof نیازمند حداقل تاسیسات نگهداری و در نتیجه هزینه کمتری است. این نوع بام سبز بستر کاشتی بین 5تا 15 سانتی متر دارد و به همین دلیل سبک بوده و بار محدودی را به ساختمان وارد می کند و از آنجا که اغلب نیازمند به اصلاح ساختار ساختمان ندارد برای قرار گرفتن بر بام ساختمان های موجود مناسب تر است هم چنین می تواند هم روی بام های سطح و هم شیب دار تا شیب سی درصد پیاده شود. نیاز به نگهداری این بام ها کم و آبیاری آنها نیز بسته به نوع آب و هوا نا چیز است. در بام گسترده بسته به عمق لایه ی کشت و محدویت در گسترش ریشه نوع پوشش گیاهی آن به چین ها  گونه های سروم خزه ،گیاهان علف دائمی ،سالانه وسایر گیاهان آن به چمن ها ،گروه های مختلف با ریشه های کوتاه و مقاوم در برابر خشکسالی که نیاز به مراقبت کمتری دارند . محدود  می شود و در حالت اشباع با آب وزن بام را بین 70تا 170کیلو گرم افزایش می هد. این نوع بام ها معمولا کار بردی نیستند و تنها می توان از منابع زیست محیطی آنها بهرمند شد.

15 Years
در بام سبز 

بام سبز متمرکز

_

بام های سبز متمرکز یا متراکم inten sive roof floor اصولی همانند محوطه های روی سطح زمین طراحی می شوند. پیاده رو ها ،نیمکت ها،زمین های بازی ،یا حتی استخر به عنوان اجزای اضافی به بام اضافه شده و پوشش گیاهی شامل درختان ،درختچه ها وبوته هایی است که روی سطح زمین قابل کشت هستند. از این رو نیازمند نگهداری آبیاری و سایر مراقبت های مرسوم فضای سبز روی زمین بوده وبه دلیل وزن سنگین تر یا باید رو ی بام هایی بنا شوند که ساختمان آنها ظرفیت باربری بیشتری ذارن ویا سازه ی ساختمان از قابلیت تقویت برای تطبیق بار اضافی برخوردار داراست. عمق بستر کاشت بام های متمرکز از 20تا 60 سانتی متر متغیر است و در حالت  اشباع با آب باری حدود 290تا 970 می باشد تقریبا به وزن بام اضافه می کند. به دلیل وزن قابل توجه این نوع بام سبز ،احداث آن روی ساختمان های جدید در نظر گرفتن بار اضافی بام در طراحی و محاسبات سازه ای اولیه ساختمان است.

_

بام سبز نیمه متمرکز

گلپیرا سبز : مجری تخصصی انواع بام سبز

این سیتم ما بین سیستم گسترده و متمرکز قرار دارد این بام ها دارای لایه های زهکشی ،خاک وگیاه ، عمیق تر وگونه های متنوع تر نسبت به بام گسترده است عمق لایه ها حداکثر 25-12 سانتی متر و وزن آن حدوداً بین  200تا 120 کیلو گرم بر متر مربع است . نگهداری بیشتر هزینه ی بالاتر و وزن بیشتر خصوصیاتی برای این تیپ در مقایسه با بام سبز گسترده است و از لحاظ پوشش گیاهی امکانات بیشتری فراهم می کند از جمله تراس متنوع علفی های چند ساله و بوته های هم چون اسطوخودوس می تواند کاشته شوند.

مجری تخصصی بام سبز

 گلپیرا سبز

امکانات اجرایی بام سبز گلپیرا

فضای سبز( با امکانات کاشت درختانی با بیش از 4متر )

برکه ، استخر ، با عمق کم و فضای نشیمن  استاتیک یا دینامیک داخل آب  جکوزی سونا فضای حمام)

انواع چتر و سقف های پارچه ای آلاچیق

جهت استفاده در آفتاب شدید و بارندگی

انواع شومینه و آتشکده جهت فصول سرد

گاز ، فر ، بار بیکیو ، فضای کابینت

فضای بازی کودکان

فضای ورزشی

اتاق های با دیوار شفاف و نیمه شفاف ثابت یا متحرک جهت استراحت مهمانی و جلسات  باغچه های سبزیجات و سیفی جات ارگانیک گل کاری و در خت کاری فضای باز

سالن های ورزشی ، بدن سازی (سرپوشیده)

فضایی برای نگهداری حیوانات خانگی

سالن سر باز جهت مهمانی

سرویس بهداشتی

90%

Marketing

81%

Business Solutions

72%

Development

80%

Design & Branding

88%

Search Engines

73%

Consulting

golpirasabz

 راه کارهای اجرای بام سبز

به دلیل رقابتی بودن بازار اجرای بام سبز در کشور های مختلف نحوه ی اجرا جزئیات بام سبز بسیار متنوع است

اما به طور کلی بام های سبز از 6لایه اصلی تشکیل شده است .

1.لایه پوشش گیاهی      2.محیط کاشت       3.لایه صافی        4.لایه زهکشی      5.لایه محافظ     6.سازه سقف

عایق رطوبتی : به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت از لایه های بالایی بام سبز سطح روی سقف باید به خوبی عایق بندی شود. بام های سبز با هرگونه عایق رطوبتی قابل اجرا هستند و انتخاب و نوع عایق  برای ما محدویت ایجاد نمی کند. اما باید به مواردی از جمله هزینه اجرا ، طول عمر عایق ، مسائل زیست محیطی توجه داشت در کشور ما عایق قیر گونی و عایق ایزوگام پر استفاده ترین عایق های رطوبتی هستند که برای اجرای بام سبز مناسب هستند.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است