loading
طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی فضای سبز :

طراحی فضای سبز ، طراحی محوطه ، طراحی و اجرای لنداسکیپ آن چیزی است که ما در آن تحصیل کرده ایم و تخصص و مهارت داریم. ما زیبا ترین و منحصر ترین محوطه ها و فضاهای سبز را بر اساس نیاز شما طراحی و اجرا می کنیم.

بایستی تیمی کامل از مهندسین و کارشناسان معماری ، لنداسکیپ ، کشاورزی و باغبانی ، برق و تاسیسات را در اختیار داشته باشید.

زیبایی و تنوع در محوطه :

یکی از عناصر اصلی و حیاتی در طراحی محوطه ، وجود آب است که قسمتی از آن منحصراً برای آبیاری حفاظت گیاهان و بخش دیگر به منظور ایجاد و خلق زیبایی در طراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

ولی آنچه که مورد توجه است وجود و تاثیر آب از لحاظ زیبایی و تنوع در محوطه فضای سبز از قبیل تشکیل آب نماها ، حوض و حوضچه است،

آب در حال حرکت که فرو می ریزد قطره ، قطره می چکد ، موج می زند ، می ریزد یا می پاشد می تواند به جنبش و هیجان محوطه بیافزاید.

فواره ها و آبنما ها می توانند به مقدار زیادی در خنک کردن هوای محل تآثیر داشته باشند. طراحی آب نما در محوطه فضای سبز به شکلهای مختلف که جنبه تزئینی داشته باشد بستگی کامل به ذوق و سلیقه طراح دارد.

انواع فضای سبز :

فضای سبز عمومی: بیشترین مورد از فضای سبز است که در دسترس می باشد این فضاها عموی مکانی جهت بازی ها و مناطق ورزشی است . فضاهای یاد شده اساساً برای این منظور طراحی یا تجهیز شده اند.

وجود نیمکت ، روشنایی ، آبخوری ، سرویس بهداشتی ، کف سازی ، معابر و دسترسی از اجزاء اصلی این نوع فضاها به شمار می روند.

فضای سبز نیمه عمومی : فضاهای سبزی که بازدهی اکولوژیکی دارند. لیکن استفاده کنندگان آنها نسبت به فضاهای سبز عمومی محدودتر هستند.

محوطه های باز بیمارستان ها ، پادگان ها ، ادارات دولتی و …در این دسته قرار می گیرند.

فضاهای سبز خیابانی : نوعی از فضاهای سبز شهری هستند که به طور معمول درختکاری حاشیه ی باریکی از حد فاصل مسیرهای پیاده رو و سواره رو را تشکیل می دهند و یا به صورت متمرکز در فضاهای نسبتاً کوچک میدان ها و یا در زمین های پیرامون بزرگ راه ها و خیابان ها تشکیل گرفته اند.

وظیفه اجتماعی و مهم طراحی فضای سبز ، ایجاد هماهنگی میان هنر و علم به منظور سازمان دهی برنامه ریزی و طراحی کل محیط و منظر است.

امروزه با توجه به این که سلامت و رفاه انسان اهمیت خاصی پیدا کرده است ، دست یابی به توانایی پایدار محیط و منظر ، بدون از بین بردن و کاهش کیفیت منابع ، یک اصل حیاتی در این حرفه است.

تفاوت دیگری که طراحی فضای سبز با دیگر هنرها دارد ، این است که یک طراح لنداسکیپ فضای سبز پس از پایان مراحل ساخت ، در حقیقت هنوز تکمیل نشده است . و تنها در طول زمان به شکل نهایی خود دست پیدا می کند . به همین دلیل حفاظت و نگهداری پروژه پس از اجرا ، ضامن حفظ و بقای آن است و از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

اصول طراحی فضای سبز :

طراحی فضای سبز در مقیاس کوچک باید مبتنی بر راحتی ، زیبایی ، دوام و صرفه جویی اقتصادی باشد.

طراحی فضای سبز به عنوان بخشی از طراحی فضای شهری که آئینه ی انسانی که با بهبود کیفیت کالبدی محیط زیست سرو کار دارد.

گلپیراسبز ، مجری تخصصی بام سبز، دیوارسبز، محوطه و سازه های چوبی (پرگولا، آلاچیق، کلبه، فلاورباکس، تری باکس)

تولیدکننده متریال بام سبز، دیوارسبز

عرضه کننده ی چوب های فضای باز و دکوراسیون داخلی

تولیدکننده خاک سبک و خاک فرآوری شده، خاک مخصوص روف گاردن.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است