loading
پوکه ها به دو دسته معدنی یا صنعتی تقسیم می شوند.

پوکه چیست؟

اگر بخواهیم تعریفی از پوکه را داشته باشیم، باید بگوییم پوکه ها، سنگ دانه های سبک طبیعی هستند که به دلیل تخلخل موجود، دارای وزن مخصوص کم می باشد.

پوکه ها به دو دسته ی معدنی و صنعتی تقسیم می شود:

پوکه معدنی : نوعی سنگ آذرین است که وقتی آتشفشان شروع به فوران می کند، از درون آن مواد مذابی خارج می شود و بر روی کوه آتشفشان می نشیند و سرد می شود که این سرد شدن مواد، باعث تشکیل پوکه معدنی می شود. رنگ اغلب این پوکه ها، سفید یا خاکستری مایل به سفید است. پوکه معدنی دارای وزن مخصوص کم و درجه سختی بالا می باشد و نیز تخلخل آن حدود 7 فراوان می باشد. دانه بندی این نوع از پوکه ها، متفاوت بوده و حتی بیش از 100 میلی متر هم برای مصارف دیگر، استفاده می شود.

انواع پوکه های معدنی شامل پوکه معدنی عدسی، پوکه معدنی نخودی، پوکه معدنی بادامی، پوکه معدنی سیاه، پوکه معدنی ماسه ای و… می باشد.

خواص و کاربرد پوکه معدنی :

 این نوع از پوکه ها، دارای وزن مخصوص پایینی هستند، در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارند، به طوری که تا 760 درجه سانتی گراد هیچ تغییری در حجم و شکل آن حاصل نمی شود.

استفاده پوکه معدنی در تولید و ساخت بتنی سبک مانند انواع بلوک های دیواری و در شیب بندی کف طبقه ساختمانی کاربرد دارد، از دیگر استفاده های پوکه معدنی جهت محافظت و عایق بندی برای حفظ سازه از خوردگی، نقش مهمی دارد. هم چنین در جهت تصفیه ی آب و سبک سازی پروژه های ساختمانی نیز کاربرد دارد.

از دیگر کاربرد های مهم این پوکه ، عایق صدا بودن و عایق حرارتی بودن نیز می باشد. استفاده از پوکه در بخش گلخانه و کشاورزی و روف گاردن، به دلیل خاصیت جذب آب و نگهداری آب(مخصوصا در مناطق کم آب) بسیار کاربرد دارد.

شناخته شده ترین پوکه معدنی، سنگ پا است که به عنوان لایه بردار و پاک کننده مخصوصا در قدیم استفاده می شد.

گلپیراسبز ،طراح و مشاور و مجری تخصصی بام سبز ، دیوار سبز ، تراس سبز

طراحی محوطه و فضای سبز

عرضه کننده : متریال بام سبز و دیوار سبز

اکسسوریهای سبز خاص

تجهیزات خاص فضای باز

تولید باکس های مدولار ، بام سبز ، تراس سبز

طراحی و ساخت انواع سازه های چوبی ( آلاچیق ، پرگولا ، سایه بان ، کلبه ، فلاور باکس)

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است