loading
محوطه سازی

سبک محوطه


سبک های محوطه سازی :

محوطه سازی با تاثیر از جغرافیا و فرهنگ ها به صورت های مختلفی به اجرا در می آیند که تفاوت هایی با هم دارند. در زیر به رایج ترین سبک های محوطه سازی اشاره می کنیم :

سبک انگلیسی :

در این سبک توجه زیادی به برقراری هارمونی میان معماری خانه و المان های به کار رفته در محوطه سازی دارد. در این سبک از گیاهان و بوته های زیادی استفاده می شود و به همین خاطر به مقدار زیادی آب و نگهداری نیاز است.

سبک فرانسوی :

این سبک از محوطه سازی برگرفته از باغ های رنسانس ایتالیا هستند که در آن تقارن و هندسه نقش به سزایی دارد. تمامی محوطه مانند یک تابلوی نقاشی می باشد و به گونه ای طراحی شده است که به عنوان یک کل دیده شود. هارمونی در این سبک بسیار مهم می باشد و هر درخت و بوته و گیاهی دقیقا در جای مشخصی قرار می گیرد.

سبک رسمی :

در این سبک از خطوط مستقیم و شکل های کاملا هندسی استفاده می شود. در این سبک از محوطه سازی تعادل از نوع متقارن برقرار است. تمامی المان ها از جمله گیاهان و گل ها به جای اینکه به صورت تصادفی چینش شوند، از یک آرایش منظم و هدفمند برخوردار هستند. از طرفی نیز المان ها در گروه های مختلف فاصله بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند.

سبک غیر رسمی :

این سبک از محوطه سازی تطابق و هم خوانی بسیار خوبی با ویلا ها و خانه های مسکونی دارد. در این سبک از محوطه سازی بر خلاف نوع رسمی به جای استفاده از خطوط مستقیم از بستر هایی با لبه های منحنی استفاده می شود. چینش تصادفی گل ها و گیاهان در این سبک زیاد به چشم می خورد.

بسیاری از افراد تمایل دارند که در خانه ها و ویلا های خود از این سبک استفاده کنند چرا که به گیاهان اجازه می دهد که رشد طبیعی خود را داشته باشد و به نگهداری کمتری نیز نیاز پیدا خواهند کرد.

گلپیراسبز ،طراح و مشاور و مجری تخصصی بام سبز ، دیوار سبز ، تراس سبز

طراحی محوطه و فضای سبز

اکسسوریهای سبز خاص

تجهیزات خاص فضای باز

عرضه کننده : متریال بام سبز و دیوار سبز

تولید باکس های مدولار ، بام سبز ، تراس سبز

طراحی و ساخت انواع سازه های چوبی ( آلاچیق ، پرگولا ، سایه بان ، کلبه ، فلاور باکس)

دسته‌بندی نشده

دیوارسبزروف گاردنساریسبکشمالفضای سبزگلپیراسبزمحوطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است